17 миттєвостей прес-конференції самбірського міського голови (початок) (27.05.2017)

Преса1

В наш, заполітизований час лише гумор здатний дати нам можливість адекватного розуміння реальності. Крізь призму цього я і проведу початок опису дійства, яке відбулося в найголовнішому приміщенні міста Самбора. В середу, 24 травня, в знаменитому «овальному кабінеті» була скликана робоча зустріч самбірського шефа всього живого і неживого в місті з міськими глашатаями та трубадурами. Мала відбутися передача інформації від Центру на робочі місця представників мас-медіа. За прямокутним столом, на чолі його, сидів Алєкс, а навколо нього, чекаючи на шифровки, в кабінеті розмістилися дев’ять Юстасів та Юстасок. Тихесенько в куточку, в м’якому фотелі розмістилася радистка Кет – начальник відділу з питань інформаційної політики та зв’язків з громадскістю Галина Криванчик.

Оскільки я вперше сидів на такій зустрічі, то ми з Алєксом обмінялися паролями. Каюсь, перший пароль виявився неправильний – я представився кореспондентом «Самбірської газети» з відповідними повноваженнями. На зауваження міського голови, що даний пароль не дійсний, прийшлося назвати запасний: блогер «Самбір плюс інфо». Було прийнято.

24.05.2017 (16 година 00 хвилин)

Бамкнув ратушний дзвін, всі прийняли серйозний вигляд і почалося…. Отже…

1) Пане міський голово! Відбулася застріч Юрія Гамара, Володимира Мурайка та керівника фірми «ЕКО-Оптіма» Максима Козицького на тему вітряків. Як Ви з того вийшли, чи є Угода, і що зробить ця фірма для міста Самбора?

Перед тим була зустріч з групою депутатів з бюджетної комісії та керівниками фракцій депутатського корпусу. На ній було заплановано зустріч з паном Козицьким. На зустрічі з керівником фірми ми з депутатом Мурайком зупинилися на тому, що все те, що було демонтовано, і навіть те, що було пошкоджено повинно бути відновлено, навіть в кращій якості. Домовились також, щоб ця фірма взялася довести до завершення встановлення спортивного майданчика на вулиці Шухевича. Також домовлено, що ця фірма візьметься за приведення до порядку вулиці Валова та Торгова з встановленням, так званих «кишень» для стоянки автомобілів біля магазинів. Вартість всіх цих робіт становитиме приблизно 700-800 тисяч гривень.

2) Вечірнє вуличне освітленняна деяких вулицях частково запрацювало? Чи буде повністю відновлене нічне освітлення по всьому місту?

Тимчасові незручності, поки що є в зв’язку з тим, що з початку цього року по всій Україні відмінили, так званий, нічний тариф. І вартість освітлення вночі зросла на велику суму. Але після закінчення встановлення європейського обладнання у нас при освтленні вулиць буде економія коштів. І через деякий час ми попробуємо освічувати вулиці в нічний час майже в повному обсязі. Хоча, не може собі місто дозволити подавати електроенергію на освітлення цілодобово. Будемо думати, як з цього вийти. Поки що думаємо, як уникнути дискомфорту самбірчанам при модернізації вуличного освітлення в центрі міста. Траншеї під кабеля вирили, але в зв’язку з погодними умовами не можемо закінчити встановлення обладнання.  Найближчим часом всі роботи будуть закінчені належним чином.

3) Юрій Петрович! Тема львівського сміття та самбірського керівника від сміття вже закрита, чи далі викликають міських голоів та спонукають їх до підписання Угод на вивіз львівського сміття?

Тема ще не закрита, бо якщо ви подивитесь на вулиці Львова, то побачите наскільки там є велика прооблема. Дощі, зливи та інші катаклізми не сприяють екологічній безпеці нашого обласного міста. Не можу назвати, що це є тиск, але все таки різними методами спонукають до підписання цієї знаменитої Угоди. Моя позиція незмінна: ми можемо приймати львівське сміття лише тоді, коли ми будемо впевнені, що не буде шкоди для довкілля міста Самбора. А щодо керівника комунального підприємства «Обєднане»….. Найближчим часом у нього закінчується контракт, і я пропоную заслухати його роботу на сесії міської ради, і за результатами обговорення його депутатами я прийму рішення про подальше його перебування на цій посаді.

4) Одним з питань порядку денного чергової сесії є обрання секретаря ради. Хто претендує на цю посаду?

Наскільки мені відомо, і як подейкують в місті в проекті рішення, що виноситься на сесію значиться тільки одна кандидатура – Володимир Іванович Мурайко. Яке він прийме рішення, так тому і бути. І депутати повинні голосувати за того, хто дасть згоду йти на цю посаду. Так що, м’яч на полі депутатів.

5) На даний час в парку біля вокзалу відремонтували тротуари, поставили лавочки. Але ще зіяють залишки качель. Що заплановано зробити в тому напрямку?

Вже розроблена проектно-кошторисна документація на продовження подібних робіт: від колишнього «Каштану» до автостанції. Профільний заступник Микола Лозинський отримав завдання зрізати ці залишки качель та демонтувати їх. Але основне завдання зараз стоїть перед нами, щоб грамотно продумати концепцію самого парку: щоб знати де розміщати качелі, тренажери, велосипедні доріжки….  Є така обласна Програма «Тренажери під відкритим небом». Ми пробували підключитися до неї, але на жаль…. Нам відповіли, що така Програма стосується тільки сільської місцевості. Але вихід є. Ті два майданчики, які місто вже отримало, ми плануємо, згідно цього проекту, встановити в парку біля молодіжного озера та в самому парку біля вокзалу, як тренажери під відкритим небом.

6) Які вулиці цього року помолодіють? Мається на увазі, назвіть перелік вулиць, які ремонтуватимуться в першу чергу?

На сьогоднішній день ми ще не маємо відповіді зі Львова про три вулиці, які заплановані на капітальний ремонт, а це вулиці Івасюка, Середня та Заміська. З фінансуванням ремонту цих вулиць щось незрозуміле коїться…. На них ще крапку не поставлено, є так, три крапки…

7) Хто, і на підставі чого встановив величезний двосторонній рекламний щит на початку Алеї Героїв на Площі пам’яті в місті Самборі?

Мушу подивитися, бо в понеділок, коли я був на святкуванні на Площі Пам’яті його там ще не було. Я приведу інший приклад: зараз почалися якісь незрозумілі рухи з сіті-лайтами на площі Івана Франка. Коли ми захотіли їх демонтувати, то нежданно з’явилися власники: з документами чи без – ще з’ясовується. Основне в цьому питанні, щоб все було правильно оформлено та поступали  якісь кошти в місцеву казну.

8) Юрій Петрович! Не всі школи підтримують традиційне вручення атестатів про закінчення середнього навчального закладу на центральній площі. Яка Ваша думка з цього приводу?

Є традиція в місті Самборі «випускати» школярів у світ з центральної площі міста. Якщо хтось хоче на таких речах, як випусники та їх батьки робити собі дешевий піар – то я проти цього. Свято відбудеться, як завжди. Є відділ освіти міста, там є керівник цієї установи, і він повинен організувати роботу так, щоб в місті в той день було свято.

9) Прозвучала інформація, що 70 відсотків злочинності самбірщини дає місто Самбір. Як ви з цим боретеся, які заходи вживаєте?

Я хочу сказати, коли я був на нараді в голови обласної державної адміністрації то почув, що місто Самбір, район, та й область взагалі, не дотягує до виконання плану набору на контрактну службу в збройні сили України. Відповідно було запитання, що робити, щоб ці плани виконувалися. Жодних пропозицій не було.  Я висловився з того приводу так: кількість наркозалежних осіб, а це хлопці віком 18-28 років, є критична. А це потенційні військові, потенційні захисники нашої Вітчизни. І якщо не буде системної боротьби з цим контингентом осіб, покращення криміногенної ситуації в містах не буде.

10) Просте запитання. Як Ви, як міський голова зреагували на той факт, що Ваш підлеглий, директор міського управління водоканального господарства Іван Маланкевич кидає гривні в суді. Та наскільки економічний стан ввіреного йому підприємства він підняв, що в робочий час розкидується грошима?

Відповідаю. Це не був робочий час, тому що я особисто підписував йому розпорядження на відпустку. І я вважаю, що Україна демократична держава, і кожен представник громадськості має право висловлювати свою думку. А що він там кидав? Я в суді не був та немаю часу дивитися всякі відео.  І коментувати його поведінку не буду. Але хочу сказати, що без реальної реформи судової гілки влади порядку в країні не буде.

11) Медична реформа. Як вона реалізовується в Самборі?

На одній з нарад у Львові я запитав, як ви собі уявляєте, що міський голова невеликого міста може проводити реформу медицини в окремо взятому місті. Це компетенція, мінімум, департаменту охорони здоровя, і навіть міністерства охорони здоровя. Хоча і там, і там відсутня стратегія, як це, взагалі, повинно робитися. І оті хаотичні рухи медчиновників не дають результатів. А ми в Самборі робимо все, що можемо. Хоча фінансування охорони здоровя йде з державного бюджету, ми з початку року додатково профінансували медичні заклади на 2 мільйони гривень. І все одно, з таким підходом ми не зможемо профінансувати лікарів по кінцю року. Бо дефіцит фінансування на кінець року складе до 25 мільйонів гривень. Те що залежить від міста ми робимо. А решту, це компетенція львівського департаменту охорони здоров’я.

(Закінчення тут)

Напишіть відгук