17 миттєвостей прес-конференції самбірського міського голови (закінчення) (27.05.2017)

Преса2

Закінчення. Початок тут.

12) В самбірській спортшколі, музшколі, школі ужиткового мистецтва навчаються діти, які проживають в самбірському районі. Чи зроблено якісь кроки міською владою, щоб «район» фінансово компенсував місту навчання їх «підвідомчих» дітей?

Нам бракує коштів на ті чи інші речі. Відповідно ми розіслали листи в «район» та у всі об’єднані територіальні громади, чиї діти навчаються в наших школах з вимогою проплатити відповідні кошти. Чому вони повинні платити. Бо в них в бюджетах державою передбачені кошти на охорону здоров’я, освіту і таке інше. Поки що в бюджет міста Самбора від них ні однієї гривні не було перераховано. І тут вплинути на них може лише обласна державна адміністрація, яка спілкуєтьтся і з керівниками районів і безпосередньо з керівниками ОТГ. Послуги дітям з їх територій надаються, а оплата від них не проводиться. Дотично: якщо б всі ОТГ, жителі яких лікуються у наших медичних закладах проплатили кошти за пролікованих хворих, то в місті Самборі не було б проблеми з виплатою заробітньої плати самбірським лікарям і всьому медперсоналу.

13) Юрію Петровичу! Прокоментуйте отой скандал, який розгорівся між вами та вашою заступницею з гуманітарних питань Наталією Зрем’як

(Це питання було описано у попередній публікації. Так, що немає сенсу повторюватися).

14) Минулого тижня до Самбора приїжджали канадійці. Як вирішується питання Єврейського цвинтаря?

За мого перебування на цій посаді це вже була третя зустріч з представниками єврейських громад. Вже підключені люди зі світовим іменем. Ці люди, які мають відношення до Меморіалу в Бабиному Яру, мають дотичність до пам’ятників Небесної Сотні в Києві на даний момент фахово розробляють Меморіальний комплекс в місті Самборі. Оця пропозиція, яку вони надали, не несе за собою негативу. Там є тільки позитив, там є те, щоб люди дивились, згадували і пам’ятали ті трагічні моменти історії і робили висновки, щоб ніколи такого не повторювалося. Досить воювати, потрібно жити, будувати власні країни, але памятати важку історію українського, єврейського, польського і ромського народу. Я не хочу коментувати певні моменти щодо встановлених на тому цвинтарі хрестів. Всі питання, що стосуються релігійних моментів, в тому числі хрестів, єврейських символів повинні бути погоджені і вирішені вищим керівництвом духовенства всіх зацікавлених в цьому питанні конфесій.

15) На прес-конференції вашої колишньої заступниці згадувалося про подарунки. Коли ви тільки прийшли до влади, то звинуватили попередників в тому, що пропали всі подарунки, які їм дарували делегації з різних міст та відомств. Було підкреслено, що вам так само дарували подарунки, картини, але в даний час в кабінеті голови їх немає….

Я не знаю що та особа мала на увазі, але всі подарунки суть на місці. В крайньому разі, в мене з кабінету нічого не пропало. Картини, якщо їх тут немає, значить знаходяться десь в холі міської ради….

16) Просвітіть нас, чи просувається питаннязупинки маршруток, які курсують з Самбора до мініавтостанції «Львів-Захід»

Відносно маршруток. Стартом, відносно перемовин по львівському сміттю, повинно стати питання зупинки наших маршруток на приміському вокзалі у Львові. Все що могли, ми на даний час, зробили. Це були звернення до мера міста Львова, до різних владних інстанцій області. Залишається тільки чекати.

17) На початку квітня самбірські депутати подали Подання в самбірську міську раду з пропозицією почати процес об’єднання зі Стрілківською сільською радою. На якій стадії це питання?

Я свою позицію озвучив на сесії. Для початку обговорення цього питання потрібно, щоб спеціалісти провели економічні обрахунки корисності такого об’єднання. Щоб йти на обговорення з громадськістю потрібно мати на руках якісь цифри. Я не розумію деякої групи депутатів, які хочуть робити щось, щоб просто робити. На даний момент немає жодної аналітики, які будуть результати від об’єднання цих громад, і чи ця ОТГ буде спроможною. Я чекаю від ініціативної групи депутатів якихось конструктивних пропозицій щодо проведення аналітики, і після того, як будуть реальні цифри у мене на столі разом будемо малювати дорожню карту для того об’єднання…

Епілог (а-ля книга «17 миттєвостей весни»)

24.05.2017 (17 година 02 хвилини)

Годинник клацав потужно та рівно. Перекидний календар на столі мера показував час до виборів. Кінець весни. Сніг вже давно зійшов. В кабінеті підлога була встелена зеленими килимами. Повітря в в ньому було тугим, зеленим.

«Сімнадцать миттєвостей травня, – згадав пісеньку Маріки Рокк з однойменного фільму, – залишаться в серці твоєму. Я вірю, навколо нас завжди буде музика …». Стомлено направився до виходу…

В дверях мер різко затормозив. Людей в приймальні не було, і він вирішив ще попрацювати. Повернувся в свій кабінет, сів за стіл. На ньому пробивалася боязка яскраво-зелена фарба. Міський голова обережно погладив стіл рукою. Він довго сидів за ним та гладив його руками. Він знав на що йшов, давши згоду балотуватися на мера. І тому тепер має право довго сидіти за весняним зеленим столом і гладити його руками…

Напишіть відгук