Чи можна впіймати людей з чорними думками та в чорному одязі, якщо на вулиці темно і чорно? (14.05.2017)

Освітлення

Як співала Квітка Цісик в «Київському вальсі»: місто спить, згасли вогні… Прослухавши її виконання, наша самбірська влада вирішила взяти ту пісню до виконання. Останнім часом, коли наше місто залягає в спокійний сон, світло по всіх вулицях почало після першої години ночі повністю вимикатися. Я вже не кажу про околиці, але і центр міста… На цілу площу Ринок світяться тільки дві лямпочки: в ратуші на парапеті – виглядає як у вовка в зубах. Наслідки не забарилися….

Сьогодні вночі, в центрі міста на площі Ринок стався «напад» на магазин. Хтось під покровом повної темені вирішив пограбувати магазин «Чумак» – саме напроти памятнику «Матері України». В 01:46 спрацювала охоронна сигналізація в магазині. Треба віддати належне державній позавідомчій охороні – приїхали за дві хвилини. Але злодію вистачило і пів-хвилини на все, хоча йому і не поталанило: в касі було всього близько 100 гривень. А товар тих батярів не цікавив.

За попередньою версією знаючих людей, підготовку злодії провели ще до того, як вимкнули світло. А вже після того, як всю площу обезсвітили, нахабно ввірвалися в торгову точку, та й до каси….

В цю ніч це ще не все. В той момент, коли «охоронники» складали Акт, надійшов сигнал з другої охоронної точки – спрацювала сигналізація на банкоматі в районі Самбірського молокозаводу. Охоронці рухнули туди – і там темінь… Посвітивши ліхтариками побачили, що до цього автомату вже почав хтось добиратися. І з цих подій можна зробити висновок, що охорона в Самборі ще працює, а ось міська влада все робить для того, щоб їй тяжче стало працювати. Такі висновки можна робити на основі двох фактів: хтось з влади дав вказівку вимикати вуличне освітлення вночі повністю; і другий факт – хтось тормозить встановлення камер відеоспостереження по місту.

Зконтактувавшись по телефону з директором СКП «Об’єднане» паном Товарницьким, я отримав деякі роз’яснення на цю тему. Виявляється, що бюджетні кошти на освітлення вулиць в місті на 2017 рік це комунальне господарство отримало в дуже обрізаному вигляді – тільки 900 тис. грн на рік. Мало того, з початку року був відмінений нічний тариф, по якому нічне освітлення оплачувалося в економному вигляді. А в цьому році оплата за освітлення вулиць міста здійснюється по тарифу (що вночі, що вдень) за ціною 2.30 за кіловаттгодину. Хоча, як пояснив пан Михайло, ще при формуванні бюджету міста на цей рік,  в які двері він тільки не стукав, але при проханні  надати на все комунальне обслуговування міста кошти в кількості 14 мільйонів на рік, йому, в затвердженій Програмі комунального обслуговування міста депутати виділили тільки 8 млн. Але і це ще не все. Як він повідомив, що з 1 травня цього року НКРЄ знову готує підвищення тарифів на електроенергію для подібних підприємств. І тут згадався знакомитий вислів: порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Нехай міська рада прийме рішення, щоб кожна квартира міста закупила педальні ровери, приладнала до них генератори, по черзі крутила педалі та віддавала ту енергію на освітлення міста. І тоді педальні ровери на чолі з педальним конем пропедалюють електрифікацію міста для побудови соціалізму в окремо взятій громаді. Жарти жартами, але в затвердженій Програмі є пункт, та виділені кошти, на встановлення трьохзонових лічильників електроенергії для вуличного освітлення, після встановлення яких оплата за нічне освітлення може бути практично мізерна. Так чому терміново не встановлюють? Хто це тормозить? Чому ніхто «не чешеться»? Не вірю, що директор комунгоспу такий лінивий та не господарний…. Так в чому причина?

Тепер про ще  одне питання, яке має відношення до забезпечення правопорядку в нашому місті. В цій прийнятій Програмі комунгоспу було закладено 150 тисяч гривень на встановлення камер відеоспостереження в місті, хоча планувалося 400 тисяч гривень. З поінформованих джерел стало відомо, що можлива причина тяганини з їх встановленням – в недомовленості самбірської виконавчої влади та поліцейської державної влади – не можуть порозумітися з точками встановлення тих відеореєстраторів, та місцем знаходження центрального пункту – хто буде мати доступ до тої кнопки, яка дає можливість проглядати все і всіх та непотрібну інформацію, по потребі, стирати…

Два прості питання, вирішення яких забезпечить зменьшення криміногенної ситуації в місті, чи, хоча б не збільшення її. Є в нас виконавча влада в місті, чи ні? Чи це потрібно, щоб громада сама зайнялася наведенням порядку? Навіщо ми обрали собі слугу громади – міського голову? Та, напевно, щоб забезпечив організацію роботи, по забезпеченню порядку у всіх галузях господарки в місті. Не справляється – депутати: до роботи!

І тут мене починає брати злість на депутата Володимира Мурайка. Джек, назвавшись кандидатом в секретарі ради не муркай в фейсбуках, а розправляй свої крильця та починай політ до наведення порядку. Не щупай, не політикуй, не ввязуйся в безпредметні розмови з фейками в фейсбуці, а берися до роботи. І знаючи «розклади» в депутатському корпусі можу ствердити, що, якщо роботу поведеш по правилах, з дотриманням законів та Регламенту ради – то будеш мати підтримку, щонайменше 20 депутатів. А там, можливо і більше. Місто, дійсно, пропадає, бо виконавча влада у нас нульова.

Напишіть відгук