Розумні люди знають історію, нерозумні – вляпуються в неї … (24.10.2017)

images

Ви знаєте, чим відрізняється вчитель історії від вчителя фізкультури? Вчитель історії знає історію, а вчитель фізкультури – ні. А чим відрізняється чудак від мудака? Чудак начудить, проаналізує і більше не вляпується в подібні історії. А мудак?

А чи знаєте Ви, як починається твір нашого земляка Івана Франка «Захар Беркут»? – «Сумно i непривiтно тепер в нашiй Тухольщинi!». А пам’ятаєте, як почалося правління Юрія Гамара в Самборі? Сумно i непривiтно…

Все змішалося в домі Облонських. Так починався твір Льва Толстого «Анна Кареніна» – закінчилося потягом і рейками. Все змішалося, на сьогоднішній день, в ратуші. А чим закінчиться…?

Для чого я настрочив такий філософський вступ? Бо простих речей наш міський голова не розуміє.

Ну якого дідька той мер чіпається до преставника мас-медіа? Йшов собі той писака-бідака по своїх справах в міську управу, нікого не чіпав, тим більше старався обійти стороною того владоможця.. Ні, тому слузі громади стало цікаво, хто мене сюди впустив та що я тут роблю… Спеціально для осіб (згадується столичний мер-боксер), з інтелектом на рівні вдарених на якихось змаганнях в голову,  цитую статтю з закону «Про засоби масової інформації»

 Стаття 26. Права та обов’язки журналіста  редакції

…..

Журналіст має право:

……

2)    відвідувати    державні    органи,   органи   місцевого самоврядування,  а  також  підприємства, установи і організації та бути прийнятим їх посадовими особами;

Може пояснити нерозумним людям, хто такий журналіст? Посилаю до ст 1 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», в якій зазначено, що «Журналіст – творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України».

І не повинен журналіст показувати всякому придурку (якщо він не знав хто такий я, ну тоді і я не знав, хто мене спиняє) своє посвідчення. Якщо вже дотримуватися юридичних тонкостей, то представся, покажи посвідчення мера, і я, в відповідь, був би гречним та показав би своє. (Хоча, по правді сказати, того посвідчення в мене ніхто і не вимагав – воно нікого не цікавило. Цікавило тільки одне – що я тут роблю). Розійшлися б з миром.  А так… Що хотів, то отримав. І більше терпіти виходок випадкової особи в ратуші я не збираюся. Клин клином вибивають. Буде і надалі хамити – буде пояснювати свою поведінку в правоохоронних органах.

Ну не рвався я в приватну спальну міського голови. Ну не залазив я в його приватний підвал за його ровером. Ну не заглядав я в його кухонні домашні баняки, і не контролював що тому бідоласі Бог нинька послав на обід… Я зайшов в КОМУНАЛЬНУ будівлю міської управи нашої спільної власності, (кожного громадянина міста) вирішити питання, вирішення якого ми делегували НАШИМ СЛУГАМ. І що отримав?

Ну, я то собі раду дам. Але через таке дурне керівництво страждають прості працівники ратуші: і вахтер, і керівник відповідного відділу повинні тепер писати письмове пояснення меру, чому мене пустили в ратушу. Він не розуміє, що якби вони мене не пустили, то вже писали б пояснення в іншому місці, –  чому перешкоджають діяльності журналіста. Для чиновників, які не знайомі з Кримінальним кодексом пояснюю:

Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів

    Умисне перешкоджання законній професійній діяльності жур­налістів — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів до­ходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.     То так мер підставляє своїх підлеглих?

Всяке я бачив в тому Самборі і в тій ратуші – і пустодзвонство, і цинізм, і чванливість, і недалекоглядність, і тупість, і грубість, і некомпетентність керівників міста. Але щоб це все, та в одній особі… Ліпше бись те, панове самбірчани, обрали мером історика, а не безкультурника.

1 коментар до “Розумні люди знають історію, нерозумні – вляпуються в неї …

Напишіть відгук