Погляд зсередини, або дивись в корінь (13.03.2020 Автор допису: Богдан Мельничук)

photo_59380

А тепер безпосередня суть непорозуміння між мною і головою Самбірської РДА. До цього часу я навіть голову не повертав в сторону Самбірської районної державної адміністрації. Місто Самбір маленьке місто – всі про всіх все знають. Тут легче здобувати інформацію. А район – о-го-го… І, оскільки, дякуючи міським владоможцям я розвинув свій бізнес, виключно, за межами міста Самбора (правда, податки плачу виключно в міську казну) то  вирішив звернути погляд на роботу Самбірської РДА. Чому РДА, а не міської ради? Та тому, що робота міської ради вже під таким газетним і громадським контролем, що мені щось там приконтроювати місця вже не знайдеться. А РДА-овська ніша ще вільна. Потренуюся. (Усміхнувся, згадавши чомусь вислів героя фільму «Операція И»: «Йди тренуйся на ляльках»). Тим більше, що не дай-Боже, центр політико-громадсько-політичного життя Самбірської території може перекочувати в «Білий дім», а в ратушу посадять, чи то старосту, чи бургомістра – коротше хлопа з великими щоками і малим фінансовим пуделком.

Але повернімося, як то кажуть, до наших баранів. В своїй першій публікації на цю тему я натякав, що суть непорозуміння з цим високопоставленим чиновником я опишу в окремій статті. Натякав, що новоспечений глава райдержадміністрації щось суттєвого ще не натворив, бо, як слід, ще щось не творив. Що в СРДА корупція і хабарництво процвітає, поки що, не на найвищому щаблі установи, а в найбільш хлібному місці цієї організації. Це я і пояснив Андрію Богдановичу Жепку, голові Самбірської районної державної адміністрації. Якщо б я знав, що зі сторони Андрія Богдановича буде така реакція, то я, краще б, пояснив би це вахтеру – була би хоч якась мізерна гарантія того, що той хлоп надає тому порушнику законності хоча б по писку. А так, Андрій Богданович, чомусь, образився на мене, і нікому навіть по писку не надавав. Краще б він мені надавав. Мав би я про що писати. А так, ні користі від Андрія Богдановича не було, ні задоволення. Хіба я сам шкандаль отримав на рівному місці.

Так, наші барани побігли вже далеко вперед – доганяємо їх. Якщо догнали – то слухайте. Бо те, що написано нижче не для баранів, а для вас, людоньки. Трохи довго, але для повноти картини так треба.

Для початку, щоб в дальнішому непосвяченим читачам було зрозуміла тема, я кількома реченнями введу їх в загальну суть отримання будь якою особою земельної ділянки у власність. Спочатку повинен бути розроблений, погоджений «зверху» та затверджений органом місцевого самоврядування Генеральний план міста чи села. Без цього, в даний час, будь яка особа може отримати кусень землі, не хочу навіть і казати де. (Тут в мене сталося роздвоєння: «Я» каже: не чіпай ту тему, а Макар Берегівський збоку тисне – а в Самборі вже купу років відсутній генеральний план міста, і цікаво: як і де в нас роздають землю людям).

Йдемо далі. На основі Генерального плану міста чи села розробляється Детальний план території. Тут також є своя процедура: орган місцевого самоврядування дає дозвіл на розроблення проекту цієї містобудівної документації, вказує, яким критеріям вона має відповідати, вислуховує жителів міста чи села, враховує зауваження жителів та спеціалістів. Після чого цей Проект затверджується тим же органом і стає місцевим нормативним документом, обов’язковим до виконання всіма зацікавленими особами (чи то громадянами, які хочуть отримати земельну ділянку у власність чи оренду, чи підприємцями, чи розробниками землеворядної документації. І лише після всіх тих Генерально-Детпланівських процедур будь яка особа може звертатися до місцевої ради за отриманням дозволу на розроблення землевпорядної документації для отримання земельної ділянки у власність чи оренду. Так, і тільки так.

Так що ж таки сталося в районі. Громадяни, жителі міста Новий Калинів, на основі Генерального плану цього міста, враховуючи затверджений цією міською радою Детальний план території отримали від Новокалинівської міської ради дозволи на розробку землевпорядної документації для отримання земельних ділянок у власність для будівництва гаражів. Отримали дозволи, звернулися в землеворядну організацію для виконання робіт, погодили цю землевпорядну документацію в місцевій раді, отримали позитивний висновок в найбільш корумпованій (за словами київських очільників) організації – Держгеокадастрі і зупинилися на останньому етапі: тормознув їх високий чиновник (за його мірками) місцевого штибу – поки що виконуючий обов’язки архітектор району.

Земельна документація відповідає Генеральному плану міста Новий Калинів, відповідає затвердженому Детальному плану цієї території. Ця земельна документація погоджена «в Києві» без єдиного зауваження. Претензій в районного архітектора до земельної документації немає, але погоджувати цю земельну документацію (не одну, а шість) не бажає. Не погоджує, бо в нього є претензії до Детального плану, який, за словами архітектора розроблений з помилками. Цікаво, на тому Детальному плані стоїть підпис цього пана, стоїть підпис сертифікованого архітектора-розробника цієї містобудівної документації. Цей документ пройшов громадські слухання в Новому Калинові та затверджений місцевою міською радою (зрештою, а де був той архітектор, коли проходили громадські слухання, чому не написав свої зауваження до, як він каже, помилок в тому Детальному плані). І ще одне «зрештою», а в чому полягають його обов’язки: сидіти в кабінеті і підписувати щось там на свою голову чи кишеню? Чи може тою головою крутити на всі сторони, і перевіряти ті злочасні Детальні плани До (на стадії, коли він ще є проектом), а не Після (коли він вже став нормативним документом). І третє «зрештою»: законодавець тому і передбачив місячний термін подання і розгляду зауважень і пропозицій до цього проекту, щоб всі зацікавлені особи могли ознайомитися з цим проектом і надати свої пропозиції (особливо це стосується найбільш зацікавленої посадової особи – головного архітектора району). Діяльність цього архітектурного діяча поставлена так, щоб до нього йшли з поклоном, а не він йшов в маси.

А тепер, шановні читачі, спрогнозуйте, чому архітектор не погоджує ці землевпорядні документації. Я знаю – мене просвітили, як такі документації погоджуються в архітектора району. Але я хочу, щоб ви себе перевірили – за який час ви здогадаєтеся. (Даю вводну: одному підприємцю, який був в цій когорті поганого Детального плану набридло чекати, і йому, після деяких процедур була погоджена його документація практично миттєво).

Так, а при чому тут пан Жепко, голова РДА? А Андрій Богданович, просячи мене зняти публікацію з сайту завірив, що дав команду головному архітектору району терміново виправити помилки в Детальному плані. (Хоча, які там помилки….).  І після цього все буде погоджено. На що архітектор погодився терміново «завтра» поїхати до розробника і все почеркати-поправити. А отут вже цікаво… І отут в мене виникли сумніви в дотриманні законності в Самбірській РДА та напрошується питання до його голови:

– Без рішення сесії на внесення змін в Детальний план Новокалинівської ОТГ, без угоди керівництва ОТГ з розробником, без громадського обговорення в громаді внесення змін в прийнятий і затверджений документ Ви посилаєте архітектора до якогось там розробника на черкання того, що офіційно затверджено органом місцевого самоврядування –  Новокалинівською міською радою.

А чи не зарано ще? Ще конституційна реформа не наступила. Ви ще не префект. Явний фальстарт.

P.S. Пане голово! А чи не здається Вам, що Ви заслабі ще до того, щоб розрушити цей Карфаген корупції. Ну не Ваша, поки що це ноша.

Ось що я хотів тобі, Андрію сказати в першій статті. А ти попросив мене зняти цю публікацію, мовляв, щоб вона не розійшлася по місту, пообіцявши розібратися в цій темі. Краще б висіла – більшість прочитала б, нічого не зрозуміла і забула. А ти навів би порядок в цьому відділі.

Напишіть відгук