Очі не бачать – серце болить. А якщо бачать – то легше на душі (18.05.2017)

виконком

Сьогодні, в четвер, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету самбірської міської ради. Воно пройшло з двома великими порушеннями: перше – було порушено до розгляду 25 питань порядку денного виконкому. Та друге порушення – порушено принцип моєї відсутності при розгляді порушених питань на виконавчому органі міської ради від початку каденції. Виявляється, не так все страшно… І мене не вигнали, і 25 питань порядку денного за 2,5 години без скандалів розглянули. Але все по порядку.

Разом з депутатом Андрієм Бубнюком ми вирішити бути присутніми на цьому дійстві. Що тільки нам перед тим не пророкували: не пустять, копнуть в ногу, заставлять мити руки, виженуть… Нічого, пережили. Перевіривши мої повноваження – переглянувши моє посвідчення журналіста, без будь яких зауважень я був запрошений в зал виконкому, а депутат отримав зауваження – чому взагалі питав дозволу: він по своєму статусу має право бути присутній на всіх імпрезах в ратуші. Сівши на крісло, я запитав в сусіда, церемонімейстера при дверях Степана Кункевича – це той Юрій Петрович Гамар, чи його двійник? І до кінця засідання я не зміг зрозуміти, хто там сидить на тронному місці – і чи на сьогодні нашого мера підмінили…

Отже, мене не вигнали, а Гамара, під загальне незадоволення його роботою попросили вийти з залу та готуватися до виконкому ретельніше. Ігор Степанович – головний архітектор міста, пообіцяв до наступного засідання краще підготуватися та доповісти всі цифри, які тільки він знає, цим, високоповажним особам. Звіт відділу архітектури по встановленню тимчасових споруд, літніх майданчиків та лоткової торгівлі в місті був незадовільний. На відміну від звіту головного фінансиста Самбора Раїси Сас, яка достеменно знає де, в якій шухляді і скільки лежить громадських грошей. Всім тим, які хочуть знати де гроші, пропоную «йти на сайт» міської ради – там всі звіти «висять».

Наступним до пюпітру для виконання солов’їного співу запросили, чомусь до сих пір виконуючу обов’язки начальника управління економіки, елегантну Оксану Фур. Слухаючи її впевнену доповідь про комісію з питань стягнення заборгованості зі сплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії захотілося тут же встати, і сплатити всі борги за воду та сміття і за себе, і за всіх сусідів.

Наступним, про своїх цьоцібабців розповідав директор міського територіального центру престарілих пан Юрій Стронський. Попутно попросив одноразову грошову допомогу на лікування дітей, які мають онкологічні захворювання. І по першому і по другому питанню члени виконкому прийняли позитивне рішення, навіть без обговорення. Так само без обговорення були прийняті рішення, які доповідала Світлана Дутко – начальник відділу у справах дітей. В Самборі старшим людям та дітям, ще, поки що, виявляється повага.

Погулявши трішечки по коридору, знову на екзекуцію вийшов головний архітектор міста Ігор Гамар. І що він тільки не надавав: і дозвіл на розміщення літнього майданчика, і дозвіл на лоткові торгівлі, і розміщення пересувного цирку атракціонів, і дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Я нічого з того не зрозумів, бо тих службових паперів на руках не мав. А члени виконкому, попорпавшись в тих документах, комусь щось дали, комусь щось відмовили. Але наголосили на основному – якщо від цих дозволів-давань не буде в міську казну хоча б мізерних доходів, то всю міську архітектуру заставлять здавати макулатуру від їхньої діяльності та поповнювати казну.

Поки новопризначений начальник відділу з житлових питань та майна територіальної громади Володимир Процайло входить в раж, квартири роздає його заступник – пан Мирослав Бліха. Члени виконкому погодилися з його вибором.

І знову на трибуні всюдисущий Гамар. Тільки тепер виконуючий обов’язки начальника управління капітального будівництва Роман Гамар. Було затверджено проектно-кошторисну документацію з реконструкції тротуарів в місті Самборі та внесено зміни в ПКД реконструкції площі перед Народним домом. Зацікавлених слідопитів знову відсилаю на сайт міської ради – досліджуйте та вишукуйте…

Самим «цікавим» на сьогоднішньому засіданні було питання про проходження через наше місто старосамбірських вітряків. Члени виконкому зрозуміли, що в попередньому рішенні про надання дозволу на перевезення тих «млинів» щось недопрацювали, та сьогодні внесли зміни в нього з вимогою, щоб перевізник до початку перевезення долучив всі дозволи, які тільки існують при таких роботах: і дозвіл від залізниці, і дозвіл від служби автомобільних доріг, і від поліції, і від району електромереж і т.д. Прослухавши ті всі вимоги, які виконком сьогодні поставив, я зрозумів, що тому карпатському вітру дешевше буде полетіти іншим шляхом. Ще одним шляхом, який сьогодні своїм рішенням члени виконкому відкрили для перевезення грузу надважкими автомобілями. Шість авто з тими вітряками, вагою 140 тонн, нові прохачі перевезень планують провести новим маршрутом: вул.Чорновола, вул.Промислова, вул.Перемишльська, вул.Шевченка і на Старий Самбір. Їм було надано добро.

І ще одна цікавинка… Після сьогоднішнього засідання виконкому, в ратуші змінюються правила поведінки чиновників. Цікавим людям пропоную провести експеримент: зайти в ратушу та накричати на всіх працівників ратуші. Відповідно до цього документу, всі ратушняки мають тримати свої писки закритими. Якщо хтось відкриє – буде копнутий в ногу. Бо відповідно до затверджених стандартів внутрішньої роботи у Самбірській міській раді та її виконавчих органах, установах, організаціях, комунальних підприємствах, про які доповідала начальник відділу з питань інформаційної політики та зв’язків з громадскістю Галина Криванчик, всі працівники міської управи та супутніх підприємств тепер мають бути святі. Прочитайте це на сайті міської ради. Повірте, там є дуже багато цікавого для жителів міста Самбора.

І на закінчення засідання була родзинка: архітектор Ігор Гамар доповідав питання про демонтаж об’єктів зовнішньої реклами на площі Івана Франка. Полеміка по цьому питанню була дуже «теплою», бо це, практично, був «наїзд» на підприємця, теперішнього власника цих сіті-лайтів. Але, поки що, залишили його в спокої. Я це опишу в іншій публікації, бо до цього питання члени виконкому обіцяли ще повернутися.

З того виконкому я зрозумів, що, якщо питання на цей поважний орган чиновниками добросовісно підготовлено,  та зрозуміло пояснено, то рішення приймаються без обговорення. І ще. Якщо міський голова відпускає членів виконкому при голосуванні у «вільне плавання», як це було сьогодні, то робота спориться і скандальні питання спокійно повертаються на доопрацювання.

Під час сьогоднішнього засідання міському голові прийшло повідомлення, що в приймальні на нього чекають особи, які хочуть «добити» питання єврейського кладовища. Але мер дав зрозуміти, що поки на сьогоднішньому виконкомі не вирішить проблеми українських самбірчан, з ізраїльськими євреями він говорити не буде.

А тепер я собі подумав, чи зміг би я то так описати, якщо б це не бачив на свої ясні очі…

Напишіть відгук