Не був, не бачив, не знаю, не підтримую (24.06.2019)

images

Як казали колись, в застійні радянські часи: «Я Солженіцина не читав, але засуджую його». Так і я, всю ту історію зі звільненням директора школи-ліцею Оксани Цимбрили знаю тільки по фейсбуку і ютубу. Ось я і хотів провести аналіз цих подій очима простого жителя, який черпає інформацію з інтернету та робить висновки в його інтерпретації. Бо, як націлює нас команда Зе! – звикайте до смартфон-революції. Я не буду переповідати перебіг подій – якщо ви не в курсі цієї історії, то, або самі шукайте цю інформацію в інеті, або, якщо вам то нецікаво, переключіться та дивіться і слухайте Перший Прямий Канал телебачення.

Деякий час тому назад директора цієї школи високочесні перевіряючі піймали ніби-то за розпиттям спиртних напитків на робочому місці. Не був там, не бачив цього, не знаю про це. Але бачив скандальне відео в ютубі про незрозуміло що. Ніби-то і на столах повно харчів (ну і що), ніби-то перевіряючі без всіляких дозволів «шмонали» шафи-тумбочки (а це вже серйозно), ніби-то якась словесна перепалка в цьому приміщенні…. Нічого з того відео не зрозумів. Зате мені нав’язали думку, що директорка – «пиячка», ще й організовує «сабантуї» в недозволеному місці. Почав включати мізки, аналізувати той випадок, висвітлений в ютубі, та читати коментарі на різних постах. І не можу зрозуміти: що це було? Я не настоюю на істині в останній інстанції, але це мій аналіз цих та наступних подій.

Подія перша. Ніби-то п’янка, бо на столах були закуски (хм –логіка залізна).

Наскільки мені відомо, що керівник цього учбового закладу вже довгенько не вживає не те що спиртного, а навіть тонізуючих напитків. Інформацію підтвердили особи, з якими вона вже довший час займається фітнесом. Тепер на рахунок колективного застілля…. А це така українська гостинна традиція. Я підкреслюю: українська, а не «запарканоближньосусідська». Бо різниця в тому, що в нашій традиції на кілограм закуски приходиться 50 грам спиртного, а «в них» на літр бражки вживається одна цибулина. І то гнила. В кожному колективі бувають імпрези (аби не часто і не гучно). І це називається «виставити»… Хотів би я бачити, що би «вставили» міському голові, якщо б він не «виставив» 30 грудня. А про решту осіб я й не говорю….

Мені можуть заперечити – всюди можна, а в храмі освіти – ні, бо там знаходяться діти. Альо, чистоплюї (вже взяла злість), а коли біля дитячих майданчиків знаходиться скупчення «синяків» та товчуться всякі підозрілі  …мани – вас це не цікавить?  В приміщеннях все під контролем, там дикості не може бути, а біля безконтрольних дитячих майданчиків…..

І тут почалася подія друга – реагування на подію першу.

В тій ситуації я «признав» міського голову Юрія Гамара. В нього руки від чорнила чисті. Панове заступнички! Міський голова поступив правильно (як і кожен інший керівник-чиновник) – перевірив вас на професіоналізм. Ви пройшли перевірку на відданість. А ось на мізкодумання – ні. Зате твердо пройшли перевірку на вшивість. Він усно дав команду навести порядок (якщо там є безпорядок). Ну а ви, як олухи-виконавці в цьому пориві здатні були підставити всі сторони свого єства: і розум зверху, і честь знизу, і перед, і зад.  Ось і сотворили шкандаль. В ваші професійні обов’язки входить і питання надання порад керівнику: якщо помиляється, то наполягайте на помилковості рішень керівника. Слабо? Чи щось тримає вас на цих кріслах? І ось тут я не можу зрозуміти чиновника Професіонала (з великої букви) Ігоря Несторака та Святослава Ухача.

Я не розумію, для чого на перевірку вмісту «спиртотари» (ну явно чиясь спеціальна наводка, і вони знали чого туди йдуть) згодились піти дві такі високоповажні особи. Вони що,  «професіонали» цього діла? Їм то треба було? Але що зробили, то зробили. Оргвисновки комусь треба було втілити в життя. Може усвідомили, та почали шукати цапа-відбувайла. Цапа не знайшли, і почали шукати козу-дерезу. З першого разу у них не вийшло – на той момент виконуюча обов’язки начальника управління освіти пані Ганна включила мізки та відмовилася бути тою козою – звільняти директора школи, «п’яничку» з довідкою про відсутність вмісту алкоголя  Оксану Цимбрилу. А ось її наступниця, скоропостижно призначена Любов Войтко вирішила згадати керування гуманітарною галуззю в місті та почала зі скандалу. Підписала наказ – навіть не провівши серйозного службового розслідування, знаючи, що в судах судді по справах звільнення з посади завше докопуються до самих глибин звільнення. Пані Люба! У Вас по тій справі та в цьому наказі на звільнення все чисто? Бо, якщо самбірчанам набридне споглядати, як повертаються гроші з бюджету за незаконні дії чиновників, то можуть настояти і на регресі – щоб іншим чиновникам було не повадно. Знаючи Любу Степанівну давно, не можу ніяк зрозуміти: ну і навіщо і їй то треба було… Невже за кусок цієї невдячної посади?

Так і хочеться запитати в неї: Люба Степанівна, невже Ви не відчули, що часи змінилися. Що індульгенції чи преференції від вищестоящого начальничка вже не рятують. Чиновника, який підставився вже ніхто рятувати не буде. Невже Ви не зрозуміли, що за свої вчинки чи поступки тепер треба відповідати особисто. І перед Законом, і перед людьми і перед Всевишнім. Всі вийдуть чистими з води, а Ви залишитесь тою козою.

І ось наслідки діянь пані Люби не забарилися. Знову інформацію (очима простого громадянина) черпаю зі стріму в інтернеті. Роблю висновки, як і всі споглядаючі. Активісти, противники звільнення директора школи їх дітей прийшли в управління освіти міста з простим запитанням до виконуючої обов’язки начальника управління – чи є якісь серйозні питання для звільнення Оксани Цимбрили. Аж тут бац – керівника немає на місці. Почалися цікаві розшуки – то пані Люба на нараді в ратуші, то поїхала до Львова вибивати гроші на освіту, то відвезли в медустанову набивати лікарствами, то пішла додому байдики бити. І в трьох випадках корінь слова – бити. Що б це означало? Напевно цей корінь вилізе назовні за необдумані дії.

Знайти освітянського керівника в понеділок громадяни не змогли. Але наступить вівторок. І будемо слідкувати за тим корнем….

Напишіть відгук